O nas
Jesteśmy zespołem fachowców specjalizujących się w zagadnieniach związanych z granicznym podatkiem węglowym. Łączymy wiedzę prawniczą, compliance, biznesowe podejście i specjalistyczną wiedzę z zakresu IT. Szukamy skutecznych rozwiązań i uproszczeń w gąszczu przepisów w celu usprawnienia procesów związanych z CBAM.
Sprawy dotyczące ochrony środowiska, dążenie Unii Europejskiej do osiągania celów wyznaczonych w programie FitFor55 oraz rosnąca świadomość konieczności ograniczenia emisji gazów cieplarnianych stają się jednym z największych wyzwań dla przedsiębiorców. Spowodowane jest to tworzeniem nowych przepisów prawa, których celem jest zminimalizowanie katastrofy klimatycznej na świecie.
Jednym z najnowszych obowiązków nałożonych na unijnych importerów towarów wysoko emisyjnych są kwartalne raporty CBAM, w których informuje się o wysokości emisji CO2, jaka powstała przy produkcji tych towarów w państwach spoza UE. Obowiązkiem składania sprawozdań CBAM objęte są organizacje importujące towary o wysokiej emisyjności.
Głównym celem naszej działalności jest pomoc firmom na każdym etapie działań dotyczących granicznego podatku węglowego. Doświadczenie naszego zespołu odnoszące się do funkcjonowania łańcuchów dostaw pozwala przewidzieć wyzwania i dostosować proponowane przez nas rozwiązania w sposób, który umożliwia tworzenie takich wytycznych dla klientów, aby mogli oni wykonywać zobowiązania prawne dotyczące CBAM w sposób sprawny, zautomatyzowany i wypełniający wymagania w sposób pełny.
ZARZĄD
Wojciech Królewiak
(Chief Executive Officer)
Posiadam ponad 20 lat w biznesie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, inżynier o specjalności systemy i technologie w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Posiadam praktyczne doświadczenie w zarządzaniu małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Jestem ekspertem w dziedzinie finansów i podatków. Cechuje mnie skuteczność w realizacji celów, strategia w planowaniu i ocenie ryzyka w biznesie. Od 15 lat aktywnie prowadzę inwestycje w sektorze nieruchomości i budownictwa, jak również w obszarze nowoczesnych technologii.Pozwoliło mi to na zdobycie doświadczenia w tej dziedzinie. Mój profesjonalizm, skrupulatność i zaangażowanie sprawiają, że jestem ceniony zarówno przez partnerów biznesowych, jak i współpracowników. W Green Reporting pozostaję odpowiedzialny za strategię i finanse.
Michał Żelazkiewicz
(Chief Technology Officer)
W branży IT działam od około 2010 roku – zaczynając od tworzenia stron internetowych w HTML, PHP i Java, a następnie rozwijając się w kierunku programisty aplikacji webowych w języku Python. Moje doświadczenie zawdzięczam pracy w firmach z branży IT w których odpowiadałem za tworzenie oprogramowania zarówno na potrzeby wewnętrzne jak i zewnętrzne. Praca w różnorodnych zespołach programistycznych i zdobywanie szerokiej wiedzy o tworzeniu oprogramowania pozwoliła mi rozpocząć samodzielnie współpracę przy tworzeniu narzędzia raportowania CBAM – planowanie architektury, budowę aplikacji, organizację pracy i kontrolę jakości w późniejszych fazach rozwoju produktu. W swojej pracy łączę wiedzę z zakresu programowania, zarządzania projektami jak i wiedzę o testowaniu i bezpieczeństwie aplikacji. Dzięki temu mogę spojrzeć na zadanie całościowo i nie tylko samodzielnie tworzyć kod, ale również dbać o pracę zespołu IT oraz o jakość tworzonego produktu.
DZIAŁ OPERACYJNY
Anna Żurawiecka
(Operational Excellence Manager)
Od ponad 15 lat działam i specjalizuje się w prawie celnym i szeroko pojętym Trade Compliance (zgodność działania firmy w międzynarodowym obrocie handlowym). Swoje doświadczenie zdobyłam w czołowych firmach międzynarodowych z Global500 jak i w „Wielkiej Czwórce”, gdzie wdrażałam programy zgodności prawnej i budowałam Działy Customs Compliance. Od 2014 r. prowadzę portal tematyczny www.prawoilogistyka.pl dla branży TSL. Jako prawnik oraz agent celny posiadający background biznesowy kluczowym jest dla mnie poszerzanie wiedzy o aktualne przepisy prawa i praktykę ich wdrożenia oraz stosowania w organizacji. Aktualny trend pokazuje coraz większe zaangażowanie tematyki Sustainability w obszar Global Trade, stąd też naturalnym kierunkiem mojego zainteresowania stał się CBAM oraz Deforestation. Aktualnie łącząc swoją wiedzę i doświadczenie kompleksowo analizuję transakcje wykonywane przez organizacje i przygotowuje je profesjonalnie do wykonania nowych obowiązków sprawozdawczych i zarządzania ryzykiem biznesowym w obszarze Sustainability w Global Trade.
Joanna Sokół
(Operational Excellence Expert)
Jestem absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu obsługą klienta na najwyższym poziomie. Specjalizuję się w kompleksowym procesie realizacji zamówień, obejmującym przyjmowanie zleceń, ich realizację, wystawianie dokumentów sprzedażowych oraz archiwizację. Moje kompetencje obejmują również zaawansowaną znajomość zamówień publicznych, w tym przygotowywanie ofert przetargowych i obsługę klientów z sektora publicznego. Moja praca cechuje się dbałością o szczegóły, wysokimi standardami etycznymi oraz skuteczną organizacją.
Kluczowe umiejętności to budowanie długotrwałych i opartych na zaufaniu relacji z klientami, efektywne zarządzanie czasem i doskonała organizacja pracy. Jestem osobą otwartą, komunikatywną i cierpliwą, potrafiącą działać efektywnie nawet w warunkach presji czasu i stresu.
Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi stale przyczyniam się do poprawy jakości obsługi klienta, co czyni mnie niezastąpionym wsparciem w realizacji celów biznesowych.
Agata Kocia
(Operational Excellence Expert)
Doktor nauk ekonomicznych specjalizująca się w obszarze finansów,
rachunkowości i opodatkowania sektora publicznych i prywatnego. Posiadam
wieloletnie doświadczenie w obszarze współpracy z klientem biznesowym
oraz raportowania i rozliczania dokumentacji finansowej i księgowej.
Absolwentka studiów M.B.A. z Suffolk University w Bostonie oraz studiów licencjackich w Auburn University w Stanach Zjednoczonych.
Autorka publikacji naukowych w obszarze efektywności i skuteczności zarządzania i
optymalizacji kosztowej.
Od dłuższego czasu zainteresowana obszarem Sustainability i wpływu nowych regulacji z tej tematyki na globalny obrót handlowy.
Alicja Tejeda-Komsta
(Operational Excellence Expert)
Specjalistka z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu i optymalizacji łańcuchów dostaw, zorientowana na wdrażanie nowoczesnych i zrównoważonych rozwiązań. Absolwentka kierunku zarządzania na Politechnice Lubelskiej oraz programu Green Regeneration Projects w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, łącząca wiedzę inżynieryjną z praktycznymi kompetencjami w zakresie zielonej transformacji.
Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w planowaniu zwinnych łańcuchów dostaw dla międzynarodowych korporacji z branży FMCG, co pozwoliło mi zdobyć unikalną perspektywę na globalne procesy logistyczne i ich optymalizację. Jako certyfikowany Scrum Master (CSM®) specjalizuję się w doskonaleniu zespołów oraz wdrażaniu zwinnych metodologii, przyczyniając się do zwiększenia efektywności i innowacyjności w organizacjach.
Moje działania zawodowe są inspirowane ideą zrównoważonego rozwoju, co znajduje odzwierciedlenie także w życiu prywatnym. Jestem pasjonatką roślin i ogrodów permakulturowych, łączącą miłość do natury z zaangażowaniem w propagowanie ekologicznych rozwiązań.
DZIAŁ SPRZEDAŻY
Katarzyna Cieślik
(Sales & Partnership Manager)
Jako doświadczona „architekt relacji” z pasją podchodzę do sprzedaży, od kilkunastu lat buduję mosty między potrzebami klientów a rozwiązaniami, które je zaspokajają. Uwielbiam wyzwania i nie boję się iść tam, gdzie inni nie mają odwagi — to właśnie w nieznanym odkrywam najbardziej innowacyjne ścieżki.
Mój talent do słuchania sprawia, że potrafię uchwycić nawet najsubtelniejsze potrzeby klientów, a kreatywność pozwala mi tworzyć oferty skrojone na miarę. Każde spotkanie to dla mnie szansa na wspólną podróż w kierunku sukcesu.
W Green Reporting pełnię rolę Sales & Partnership Manager, gdzie odpowiadam za rozwój sprzedaży i zarządzanie relacjami z partnerami biznesowymi. Pomagam klientom w zrozumieniu nowego obowiązku sprawozdawczego dot. CBAM jak i FitFor55.
Dariusz Filipczak
(Sales & Operational Manager, DACH)
Jestem doświadczonym specjalistą z bogatym doświadczeniem w handlu międzynarodowym, szczególnie na rynku DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w utrzymywaniu i rozwijaniu relacji biznesowych oraz ukończeniu studiów z zakresu Handlu Międzynarodowego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, posiadam dogłębną wiedzę i strategiczne umiejętności wspierające firmy w osiąganiu celów w dynamicznym środowisku rynkowym.
Moim priorytetem jest budowanie i utrzymywanie długoterminowych relacji z klientami przy jednoczesnym zapewnieniu skutecznej komunikacji. Cenię sobie budowanie zaufania, identyfikowanie wspólnych interesów oraz opracowywanie dopasowanych rozwiązań. Łącząc moje doświadczenie z wiedzą rynkową, staram się nie tylko sprostać obecnym wyzwaniom, ale także wykorzystywać nowe możliwości w stale zmieniającym się krajobrazie biznesowym.
Piotr Janczarek
(Key Account Manager)
Sprzedażą zajmuję się od zawsze. To nie sposób zarabiania na życie,ale część jego przeżywania. Doradca, specjalista ds. sprzedaży, project manager, kierownik salonu – to tylko niektóre stanowiska. Dla mnie najważniejszy jest kontakt z Klientem. Budowa stabilnej, długoterminowej relacji opartej na przejrzystych warunkach współpracy zapewniających obopólne korzyści.
Jestem innowacyjny. Szukam rozwiązań tam, gdzie inni ich nie dostrzegają. Lubię zamieniać pomysły w użyteczne dla firmy projekty, a projekty w gotowe narzędzia nastawione na osiąganie wspólnych sukcesów.
Studiowałem administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Mam twórczy i kreatywny umysł. Liczne zainteresowania oraz hobby pozwalają mi spojrzeć na pojawiające się problemy z szerszej perspektywy. Dzięki temu, potrafię myśleć nieszablonowo, wpadając na ciekawe rozwiązania.Z charakteru jestem optymistą.
DZIAŁ WSPARCIA I ROZWOJU BIZNESU
Jeannette Fudała
(Business Development Manager)
ESG, OZE to pojęcia mi bliskie, dlatego nie mogło mnie zabraknąć w Zespole GREEN REPORTING. Łączenie obszarów – środowiskowego, gospodarczego i społecznego jest naszą przyszłością i jedyną szansą, aby uratować naszą Planetę. Unijny program FIT for 55 ruszył, a ja chciałabym przyłożyć rękę do jego wdrażania na każdym etapie, bo wierzę, że jest to sposób na walkę z narastającym kryzysem klimatycznym.
Lubię wyzwania i projekty, które buduje się od zera, mając poczucie misji i kreowania nowego, lepszego świata, będącego domem dla przyszłych pokoleń. Od 23 lat rozwijam swoje kompetencje operacyjne, negocjacyjne, wdrożeniowe, trenerskie i sprzedażowe.
Jestem absolwentką arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim, z rocznym stypendium naukowym w Damaszku, ukończyłam również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Jestem międzynarodowym instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej federacji EFR. Kocham operę i podróże. Nurkuję do 40 metrów, jeżdżę na nartach i cieszę się życiem spełniając po kolei swoje marzenia.
Jakub Fudała
(Operational Success Specialist)
DZIAŁ IT
Igor Czaja
(Junior Python Developer)
Jako programista spełniam się już od 2018 roku, kiedy to zaczynałem pisać pierwsze aplikacje w języku Python. Od tamtego czasu zbierałem doświadczenie w pracy jako freelancer, co pozwoliło mi rozwijać umiejętności w projektowaniu i implementacji aplikacji.
Zdobyta wiedza i praktyka zaowocowały moim dołączeniem do zespołu Greenreporting na początku 2024 roku. W mojej pracy skupiam się na tworzeniu skalowalnych i intuicyjnych rozwiązań, co pozwala mi na efektywne wsparcie użytkowników i dostarczanie produktów, które ułatwiają codzienną pracę.
W Greenreporting zajmuję się rozwijaniem Reporting Assistant – systemu wspierającego procesy raportowania – oraz rozwiązywaniem problemów użytkowników, zapewniając im jak najlepsze doświadczenia.
W wolnym czasie poszerzam swoje horyzonty o technologie związane z AI, szczególnie w kontekście jej wykorzystania w sporcie, co łączy moje zawodowe zainteresowania z osobistą pasją.
Killian Mossino
(IT Project Manager & LQA Tester)
Po przeprowadzce z Francji do Polski w 2017 roku specjalizowałem się w 'Management & Localization’ pracując z ponad 35 językami. Posiadam dyplom z Zarządzania Biznesem, który wykorzystuję w zarządzaniu projektami IT o różnej skali – od małych po duże – w wiodących firmach, takich jak Microsoft czy Huawei.
Przez wiele lat koncentrowałem się na kontroli jakości (QA), zdobywając szeroką wiedzę na temat testów funkcjonalnych, lokalizacyjnych i zgodności.
W Green Reporting wspieram CTO oraz jestem odpowiedzialny za kontrolę jakości naszych systemów, wykorzystując moje wcześniejsze doświadczenie w tworzeniu aplikacji, co pozwala mi zapewnić najlepsze możliwe doświadczenie użytkownika.
Poza pracą dążę do poszerzania swojej wiedzy o świecie oraz różnicach kulturowych i językowych, które można znaleźć w różnych zakątkach świata.
Kompleksowe usługi związane z CBAM
Oferujemy zarówno sprawdzone i innowacyjne narzędzia znacząco usprawniające przygotowywanie raportów CBAM, jak i wsparcie merytoryczne na każdym etapie działań związanych z granicznym podatkiem węglowym. Zachęcamy do skorzystania z kompleksowych usług CBAM, dzięki którym nie tylko sprawnie przygotujesz obowiązkowe sprawozdania CBAM, ale także pozyskasz kompletną wiedzę i właściwe dane od Twoich kontrahentów z państw trzecich. Możemy wspomóc Cię w rozmowach z Twoimi partnerami, od których kupujesz sprowadzane towary wysokoemisyjne. Wesprzemy Cię w zautomatyzowaniu procesów w taki sposób, aby nowy obowiązek nie tylko nie utrudniał działalności organizacji, ale również ustrzegł ją przed konsekwencjami prawnymi i finansowymi.
Do Twojej dyspozycji oddajemy również nowoczesne narzędzie — aplikację Reporting Assistant, która w sposób zautomatyzowany przygotuje raporty CBAM. Jest to jedyne takie narzędzie w Polsce, które w sposób automatyczny sczytuje dane z dokumentów celnych minimalizując pracę przy jednoczesnym obniżeniu ryzyka wprowadzania błędnych danych skutkujących nieprawidłowościami w raportach CBAM.
Pomagamy również w sytuacjach, kiedy nie złożyłeś jeszcze wymaganych raportów lub masz wątpliwości co do ich poprawności. Z pomocą naszych specjalistów sprawnie przejdziesz przez cały proces dostosowywania swojej firmy do nowych wymagań. Nasze działania kierujemy zarówno do firm importujących towary wysokoemisyjne, jak i do agencji celnych będących przedstawicielami pośrednimi firm posiadających siedzibę poza Unią Europejską i krajami EFTA.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji w każdej sprawie związane z CBAM. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy wspomóc Twoją firmę w zakresie nowych przepisów dotyczących granicznego podatku węglowego.